רכישת דומיין

בבואנו לרכוש דומיין חדש לאתר שלנו, עלינו לקחת בחשבון מספר פרמטרים העשויים לסייע לנו בהליך קידום האתר בגוגל, באופן משיכת קהל לקוחותינו. מאמר זהיפרוט בפניכם פרמטרים אלה.

בחירת שם הדומיין:

שלא כמו בחירת שם לילד או בע"ח, בחירת שם דומיין משמעותי מאוד לדירוג האתר. מומלץ לבחור לאתרכם שם קליט. לכן, מומלץ לתת לדומיין את שם העסק עבורו נבנה האתר או לבחור בשם המתייחס לנושא האתר.

למשל:

אתר מתכונים

אתר מתכונים

אתר ברכות ואירועים

אתר להזמנת נופשים

חשוב שהדומיין שתרכשו יתאר את העסק שלכם באופן המדוייק ביותר.

בחירת סיומת הדומיין:

סיומת הדומיין רלוונטית מאוד בקידום האתר ובאופיו. ההחלטה באם סיומת הדומיין יהיה .com, .co.il או אחר, הינה שיווקית בלבד.

לאתרים ישראלים ממותגים וגדולים, מומלץ לרכוש דומיין עם הסיומת co.il, אחרי הכל מדובר בעסק ישראלי לכל דבר. מבחינת קידום האתר. ניתן אמנת לרכוש דומיין בעל סיומת .biz , אך סיומת זו הינה סיומת בינ"ל שלא מפרטת את זהות האתר. סיומת שכזו יכולה להוות אלטרנטיבה במידה ושם הדומיין והסיומת המבוקשים תפוס.

הליך רישום הדומיין

את הליך רכישת הדומיין ניתן לבצע באמצעות אתרי אינטרנט ייעודיים המוכרים על ידי איגוד האינטרנט הישראל או באמצעות חברת UP אחסון אתרים המבצעת רכישת דומיינים עבור קהל לקוחותיה.

מרגע הזמנת הדומיין מתחיל תהליך שבסופו ייקבע באם הדומיין הנבחר מאושר או נדחה. לגבי כל החלטה בדבר רישום הדומיין, תתקבל הודעה.

את הדומיין הנרכש יש להפנות לאתר האינטרנט שלכם המאוחסן בשרתי האחסון. במידה ותיתקלו בקשיים, תוכלו להסתייע בחברה בה מאוחסן אתרכם לביצוע הפניה זו.

מספר כללים חשובים:

  • 1. אין להשתמש בשם דומיין בעל מסר פוגעני או מנוגדות לחוקי המדינה אליה משוייך.
  • 2. לכל דומיין ישנה מגבלת אורך. מגבלת אורך הדומיין הוא עד 44 תוים. מומלץ שלא לבחור בשם ארוך ומסובך.
  • 3. עסק המוגדר כעוסק מורשה, אינו יכול לרשום עצמו כבעל דומיין ישראלי. בעל הדומיין יהיה תמיד בשם אדם פרטי (יכול להיות ממונה מטעם העסק)
התקנה בלחיצה אחת!