5 סיבות לעבור לשירותי מחשוב ענן לעסקים

בשנים האחרונות אנו רואים גדילה משמעותית במעבר של ארגונים, חברות ועסקים לשירותי מחשוב ענן.

במהות, שירותי מחשוב ענן הן שירותי מחשוב על בסיס האינטרנט. כלומר, אם בעבר משתמש הקצה היה משתמש במחשב האישי שלו להרפת תוכנות, אפליקציות ויישומים או משתמש בשרת אשר נמצא באתר הלקוח (במיקום הפיזי של משרדי החברה) – היום, כל היישומים, האפליקציות והתוכנות שמורות על גבי שרת מרוחק (הענן) וניתן לגשת אליהם באמצעות חיבור ישיר דרך רשת האינטרנט.

למה כל כך הרבה ארגונים, חברות ועסקים עוברים לשירותי מחשוב ענן ?

הסיבות למעבר הן רבות, הנה 5 סיבות מרכזיות למעבר זה :

  1. גמישות – שירותי מחשוב ענן מאפשרים לארגון להתרחב או להצטמצם בהתאם לפעילות העסקית שלו. אם בעבר, הארגון היה צריך להטמיע חומרה ותוכנה יקרה ברגע ההרחבות, כעת הוא יכול לעשות זאת בלחיצת כפתור. בסקר שנערך בארה"ב, כ – 65% מהנשאלים הצביעו על נושא זה כחשוב ביותר עבורם.
  2. התאוששות מאסון – כאשר ארגונים מתבססים על שירותי מחשוב ענן הם לא זקוקים יותר לתוכניות התאוששות מאסון – כל האחריות על תחזוקת השרתים, הגיבויים וההתקנה עוברת לידי ספק שירותי המחשוב. מחקרים אחרונים מראים שארגונים אשר מתבססים על שירותי מחשוב ענן הצליחו לפתור בעיות שונות בפרק זמן של 2.1 שעות – כמעט פי 4 יותר מהר מארגונים אשר מארחים את המידע שלהם באתר הלקוח.
  3. חומרה ותוכנה –ספקי מחשוב ענן מבצעים עבור הארגון את תחזוקת השרתים (הענן), עדכוני המערכת, רכישת והתקנה החומרה, רכישה והתקנה של רישיונות תוכנה וכדומה. בצורה זו, אנשי ה – IT של הארגון יכולים להתרכז בעבודה השוטפת.
  4. עלויות – בדרך כלל, שירותי מחשוב ענן ניתנים במתכונת של תשלום חודשי או תשלום משתנה (בהתאם לשימוש השוטף של הארגון). בצורה זו, עלויות הקמה גבוהות של רישוי, חומרה ותוכנה נמנעות מן הארגון. ארגונים שיישמו את תהליך המעבר לענן מדווחים על צמצום של 30%-50% בעלויות ההקמה והעלויות השוטפות לאחר 3 שנים של פעילות.
  5. סביבת עבודה גלובלית – כל עוד לעובדי הארגון יש גישה לרשת האינטרנט, הם יכולים לעבוד מכל מקום בעולם. שירותי מחשוב ענן מאפשרים ליישם תחנות עבודה וירטואליות בכל מקום בעולם, ללא תלות במיקום המשתמש.

לסיכום, שירותי מחשוב ענן הם העתיד של האינטרנט ואין ספק שבשנים הקרובות נראה יותר ויותר ארגונים, חברות ופרטיים עוברים לפתרונות מחשוב ענן על גבי עננים ציבוריים או פרטיים.

התקנה בלחיצה אחת!